Gdzie kupić bilety na mecze reprezentacji?

bilety na mecz gdzie kupić

Występy ulubionych drużyn i krajowych reprezentacji oglądane na żywo zawsze wygrają z relacją telewizyjną. Oglądanie ich na żywo online nie daje tych samych emocji co na stadionie. Z tego powodu bilety na najważniejsze mecze reprezentacji zazwyczaj są sprzedawane na pniu. Gdzie można kupić bilet na najważniejsze mecze i wydarzenia sportowe?

Ceny biletów na mecz reprezentacji Polski. Jak kupić bilet?

Niezależnie od rodzaju sportu, największą grupę kibiców na stadiony przyciągają te największe, światowe imprezy. Reprezentacja narodowa na chwilę staje się bohaterem pierwszego planu nie tylko w mediach, ale i na ulicach miast. Nagle każdy fan piłki nożnej staje się ekspertem od rankingu FIFA. Wielu kibicom nie wystarczy oglądanie meczu w internecie lub w telewizji. Jednak żeby otrzymać bilet na popularny mecz, zazwyczaj trzeba się bardzo spieszyć.

Obecnie bilet na mecze reprezentacji z łatwością otrzymamy online. Możemy też skorzystać z licznych konkursów – zestawy biletów oferują często sponsorzy, ale również organizatorzy imprezy. W przypadku wygranej może okazać się, że dodatkowo fan spotka się z ulubionym piłkarzem. Warto śledzić też różnego rodzaju aukcje charytatywne. Bilet sprzedawany w taki sposób jest co prawda droższy, jednak zysk z jego sprzedaży zostanie przekazany na szczytny cel.

Wejściówki na imprezy sportowe z reguły posiadają różne ceny w zależności od terminu zakupu. Zazwyczaj prawo pierwokupu w najniższej cenie posiadają osoby posiadające kartę kibica reprezentacji. Jeśli mecz nie cieszy się dużą popularnością, bilet można otrzymać nawet za darmo. Jednak w przypadku największych imprez sportowych bilety mogą osiągać wysokie ceny. Przedsprzedaż trwa kilka tygodni przed oficjalną sprzedażą biletów dla wszystkich.

Bilety na mecze reprezentacji. Gdzie można je kupić online?

Najprostszym sposobem na kupno biletu jest zamówienie go na specjalnej stronie internetowej. Wystarczy zalogować się na jednym z portali sprzedażowych. Wiele z nich prócz oferty samego biletu pomaga również w znalezieniu taniego transportu i noclegu. Do najpopularniejszych stron należą:

  • Sport.travel – portal należy do biura Mega Travel. Firma sprzedaje bilety na mecze – skupia się nie tylko na piłce nożnej, ale też na zawody Formuły 1, NBA i innych. Tutaj można znaleźć bilety m.in. na mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Tutaj można znaleźć również bilety na mecze reprezentacji narodów.
  • KupBilet – na platformie tej możemy znaleźć bilety na mecze piłki nożnej, hokeja, koszykówki, lekkoatletyki, futbolu amerykańskiego czy na wydarzenia świata boksu. Oprócz sprzedaży biletów, możemy też dowiedzieć się na tej stronie mnóstwa informacji ze świata sportu.
  • Viagogo – to miejsce, gdzie możemy znaleźć bilety na wydarzenia sportowe, ale i na festiwale muzyczne. Strona ta posiada zasięg globalny, znajdziemy tutaj bilety na mecze największych imprez piłkarskich, siatkarskich, lekkoatletycznych i wielu innych.
  • JedzNaMecz – to firma stworzona przez pasjonatów piłki nożnej. Na tej stronie możemy kupić bilet sami bądź poprosić o to pracowników (płacąc o 15 proc. więcej). Do zalet tej strony należy kompleksowe podejście do usługi. W związku z tym znajdziemy tam nie tylko bilety na imprezy sportowe, ale też ofertę transportu czy niedrogiego noclegu.
  • SportsEvents365 – podobnie jak Viagogo, platforma oferuje bilety na najważniejsze międzynarodowe wydarzenia sportowe i koncerty najważniejszych gwiazd.

Czy jest wymagana karta kibica reprezentacji?

Jeszcze do niedawna bez karty kibica fani sportu nie mieli możliwości kupienia biletu na mecz. Obecnie nie jest ona już konieczna, jednak posiadanie karty daje wiele korzyści. Karta kibica to elektroniczny identyfikator i jednocześnie nośnik danych. Fani np. piłki nożnej mogą zapisać na niej dane dotyczące zakupionego biletu. To duże ułatwienie, bo dowód zakupu biletu w dodatkowym miejscu może być bardzo przydatny.

Kluby Lotto Ekstraklasy dbają również o przywileje dla posiadaczy kart kibica. Do najważniejszej z nich należy to, że bilety na mecze możemy kupić jako pierwsi. W wielu miejscach oznacza to również zniżki na cenach biletów i innych usług związanych z wyjazdem na sportowe wydarzenie (np. do “fan shopów”).