Telewizyjne programy sportowe. Jak oglądać mecze w internecie?

Gdzie obejrzeć mecz? Telewizja czy internet?

Widzowie kochają wszelkiego rodzaju igrzyska, mistrzostwa i puchary. Narodziny telewizji spowodowały, że coraz szersza grupa osób miała szansę zainteresować się różnymi dyscyplinami sportowymi. Kamery po raz pierwszy weszły do sportu podczas igrzysk olimpijskich w Berlinie w 1936 roku. Nie odbywało się to tak jak teraz – na żywo. Pierwotnie najpierw nagrywano zmagania, a później prezentowano je na publicznych pokazach. Na początku królowała lekkoatletyka, obecnie rządzi piłka nożna. Gdzie możemy obejrzeć najlepsze mecze i poznać najświeższe informacje na temat sportu?

Polska telewizja sportowa. Najchętniej oglądane zawody

Sport w telewizji polskiej pojawił się po raz pierwszy w 1953 roku za sprawą nagrania walk zapaśniczych. Zmagania sportowe do dziś skupiają miliony widzów przed telewizorami, ale nie tylko. Najchętniej oglądamy wielkie wydarzenia sportowe, jak Puchar Mistrzostw Świata w piłce nożnej i siatkówki czy Igrzyska Olimpijskie. W Polsce dużą popularnością cieszą się również sporty zimowe, szczególnie skoki narciarskie.

Najważniejsze wydarzenia sportowe są emitowane przez niekodowane kanały – w Telewizji Polskiej i w Polsacie. Nie znajdziemy tam jednak mniej popularnych, a ważnych meczy. Jeśli chcemy być na bieżąco, szukamy konkretnych relacji lub chcemy stać się ekspertami, powinniśmy zainwestować w którąś z telewizji kodowanych.

Obecnie mamy możliwość korzystania również ze sportowych telewizji przez internet. Wystarczy monitor komputera czy ekran telefonu. W tym przypadku trzeba jednak dobrze poszukać, aby oglądać rozgrywki za darmo i legalnie. Niezabezpieczone strony oferujące “darmowe mecze online” mogą być potencjalnym źródłem wirusów komputerowych.

Najlepsze programy sportowe w Polsce

Jednym z najchętniej oglądanych kanałów w telewizji jest Eurosport. Na popularność tego programu wpływa bardzo szeroki zakres wydarzeń sportowych. To nie tylko piłka nożna, ale też biegi narciarskie, narciarstwo alpejskie, futbol amerykański czy golf. Coś dla siebie znajdą tu również fani tenisa i kolarstwa.

Drugim co do popularności kanałem jest Canal+ Sport. Tutaj znajdziemy przede wszystkim rozgrywki piłki nożnej – Ligę Mistrzów i Ligę Europy UEFA. Stacja emituje rozgrywki krajowe – w szczególności angielskie, hiszpańskie, niemieckie i rosyjskie. Oprócz nich na kanale możemy zobaczyć m.in. transmisje meczów piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki, rugby, tenisa ziemnego i golfa. Jeśli szukamy wyścigów konnych – możemy znaleźć je właśnie na Canal+ Sport.

Inną wartą zauważenia telewizją jest Eleven Sport, która pozwala na obejrzenie rozgrywek w najnowszej technologii 4K. Ta telewizja, podobnie jak Canal+ Sport, skupia się na rozgrywkach piłki nożnej. Tutaj możemy obejrzeć transmisję nadawaną przez 24 godziny, m.in. ligi:

  • włoskiej,
  • hiszpańskiej,
  • francuskiej,
  • niemieckiej,
  • brazylijskiej,
  • szkockiej.

Fani mogą tam obejrzeć również eliminacje do Mistrzostw Świata FIFA. Oprócz piłki nożnej, Eleven Sport pozwala na obejrzenie wyścigów Formuły 1 w doskonałej jakości, a także piłkę ręczną oraz sporty walki.

Obejrzenie meczu w telewizji jest proste, nie wymaga długotrwałych poszukiwań odpowiedniej strony internetowej. Jednocześnie nie jest możliwe wykupienie dostępu do pojedynczego programu, a zakupienie pakietu zawierającego bardziej zaawansowane programy sportowe jak Eleven Sports może oznaczać wysokie koszty. Inna opcja, tzw. “peer pay view” wielu kibiców zwyczajnie odstrasza, szczególnie osoby, które co miesiąc opłacają abonament. Z tego powodu kibice często szukają ofert darmowych meczy online.

Programy sportowe na żywo za darmo. Jak oglądać mecze w internecie?

Darmowe mecze można znaleźć również online. Z tego rozwiązania korzysta liczna grupa młodych ludzi, ze względu na wygodę i szybki dostęp do wybranych rozgrywek. Tutaj należy jednak dość mocno uważać, ponieważ niesprawdzone strony internetowe to potencjalne źródło wirusów, które mogą spowodować np. wykradzenie pieniędzy z konta osobistego.

Wśród ofert “darmowych meczy online” możemy znaleźć zarówno całe strony internetowe, jak i aplikacje mobilne. Jak legalnie oglądać mecze w internecie? Wystarczy w przeglądarce internetowej wpisać hasło “mecz live stream” z nazwą konkretnego wydarzenia. Dzięki temu otrzymamy mnóstwo odniesień do stron pozwalających obejrzeć zawody za darmo. Jedyne opłaty będą związane z drobnymi opłatami które wpływają np. na brak reklam przed włączeniem się meczu lub lepszą jakość obrazu.

Jednocześnie oglądanie darmowych meczy online ma swoje wady. Po pierwsze – odbiera to internet. Główną cechą takiego internetu jest gwałtowne zwolnienie po upłynięciu danego limitu. W zależności od jakości obrazu, może się okazać że dany mecz pochłonie zbyt dużo GB. Inny problem stanowi zbyt duża popularność danego wydarzenia. Obejrzenie danego meczu może zostać uniemożliwione poprzez zbyt wysoką liczbę oglądających.